Ремонт ноутбука та його модернізація

Багато користувачів помічають, що з часом залишається все менше оперативної пам’яті, процесор майже завжди працює на повну, а на вінчестері немає вільного місця. В такому випадку проводять модернізацію пристрою, яка включає різні способи його покращити.
Причини модернізації ноутбуку
Апгрейд ноутбука необхідний у таких випадках:
- Людина користується багатьма програмами, що працюють у фоновому режимі та вимагають більш високої потужності процесору.
- Модернізація допомагає збільшити кількість оперативної пам’яті та пам’яті відеокарти (це часто необхідно для комфортного використання графічних редакторів або роботи ігор).
- Такий ремонт ноутбука потрібен і для збільшення вільного місця на жорсткому диску та з метою оновлення операційної системи.
Співробітники компанії «ПРОКОМП» у Івано-Франківську проводять діагностику та дають рекомендації щодо модернізації, але побажання клієнта залишають на першому місці.
Збільшення об’єму оперативної пам’яті
Питання збільшення об’єму пам’яті — одне з найбільш популярних. Але варто враховувати той факт, що цей процес може помітно відрізнятися залежно від моделі пристрою. Зазвичай ноутбук має 1 чи 2 слоти, 3 використовується дуже рідко.
Можливий варіант лептопу — взагалі без слоту, коли оперативна пам’ять напаяється на материнську плату та модернізація неможлива. Контролер пам’яті може підтримувати модулі розміром від 1 ГБ до 8 ГБ та загальний об’єм до 16 ГБ залежно від моделі.
Заміна процесору
Заміна процесора – досить нескладний тип ремонту. Зазвичай ця комплектуюча знаходиться на материнській платі і при заміні необхідно повністю розібрати ноутбук, якщо не брати до уваги деякі виключення.
Під час встановлення нового процесору важливо враховувати такі фактори:
- важливо, щоб процесор був з тієї ж самої серії;
- тепловиділення має співпадати;
- в пристроях, випущених пізніше 2010 року, процесори часто напаяються на материнську плату, тому заміна буде невигідною.
Заміна вінчестеру
Більшість ноутбуків мають вінчестери з діаметром магнітних пластин 2,5 дюймів та товщиною 7-12 мм. Також може різнитися частота обертів шпинделю — 4200, 5400, 7200 або 10000 об/хв. Від цього залежить швидкість доступу до інформації та ціна.
Заміна вінчестеру з меншою частотою обертів на більшу не завжди вигідна. При високій частоті пристрій швидше нагрівається та споживає більше електроенергії. Тому комп’ютерний майстер у Івано-Франківську порадить оптимальний спосіб модернізації ноутбука.